צור קשר   אירועים   אודות   חדשות  
   
   

 

דבר הקונסול

דברים רבים נאמרו ונכתבו, ברכות גדולות, חבילות שוקולדים והררי פרחים נשלחו מאז היוודע דבר המינוי החדש והמרגש שקיבלתי לשמש כקונסול הכבוד של איי מרשל בישראל. למרות שאני חיי ונושם את העשייה הציבורית כבר מעל ל - 20 שנים, אני מוצא את עצמי מתרגש בכל פעם מחדש כאילו זה היה תפקידי הראשון. העובדה הזו מאפשרת לי למלא כל תפקיד בחיי - בעל, אבא, יו"ר, חבר, קונסול - עם הראש, הלב והנשמה ותמיד עם חושים מחודדים, תחושת שליחות, אחריות ואהבה.
אני מאמין שאדם יכול לעשות בחייו דברים רבים, אך אם לא יעצור בכל יום מחדש לבחון, להעריך וללמוד משהו חדש על עצמו ועל פועלו, לא יוכל למצות את המכסימום מעשייתו, כמו גם לצמוח ברמה האישית, בעבודה ולעבר אפיקים חדשים. הביטוי "השמיים הם הגבול" מקבל עבורי כעת משמעות חדשה, דווקא עם מינוי זה, ששולח אותי הרחק מעבר לים פרק חדש של עשייה, שתהווה נדבך נוסף ומשלים בפעילותי האישית והציבורית.
מעט מאוד ידוע על איי מרשל, רבות ידוע אודותיי. אולי דווקא השילוב הזה בין הרחוק והלא נודע לבין הכה מוכר וידוע מהווה את סוד ההצלחה של החיבור הזה. העובדה שבכל ההצבעות באו"ם הצביעו איי מרשל עם מדינת ישראל תרמה רבות לנכונות ולמוטיבציה שלי לקחת את התפקיד ולמלא אותו בסקרנות ואהבה.  תושבי איי מרשל ידועים בכל רחבי האוקיאנוס השקט ובעולם כולו בטבעם הידידותי והשקט ונטועים בהם ערכי אכפתיות, חיבה וכבוד למשפחה ולזולת. השילוב בין יופי הטבע והתרבות העשירה לבין היופי של האנשים מושכים לאיי מרשל תיירים מרחבי העולם ואני מאמין שעם הזמן, המודעות והידע המתאים ימשיכו ההשקעות במקום, יטופחו יחסי החוץ וגם אנחנו נזכה לענות מהפנינה החדשה שהתגלתה.
אם יש מדינות קטנות ושקטות אי שם באוקיאנוס השקט שתמיד תומכות בנו, הרי זה אך טבעי שתמיד נאמין בעצמנו וביכולתנו. אני גאה להתוודע למקום הקטן והקסום הזה ומקווה שאשכיל לעשות את החיבור הטבעי והנדרש בין מדינת ישראל לאיי מרשל על הצד הטוב ביותר.

 

 

         
בניית אתרים:
רן רהב | קונסול כבוד של רפובליקת איי מרשל בישראל | טל: 03-7188555