צור קשר   אירועים   אודות   חדשות  
 

 


קובי אריאלי : ואם באיתני טבע עסקינן, נאמר בוקר טוב לקונסול הכבוד של איי מרשל בישראל, רני רהב.
רני רהב : בוקר טוב לכם ובוקר טוב למאזינים ושבת שלום. קובי אריאלי : השאלה היא רני, האם כשאיי מרשל ייעלמו לגמרי, מפני שאנחנו קוראים שהם ממש עומדים לשקוע, המינוי כקונסול כבוד ימשיך לתפקד, זאת השאלה? רני רהב : זה מה שחשוב כרגע?
קובי אריאלי : אתה יודע, באופן אישי..
רני רהב : קודם כל, אני מאוד מקווה שהאיים לא ישקעו, כי תראה היה את אותו דבר, גם בצד השני של העולם, באיים המלדיביים, שגם שם האיים אמורים לשקוע כבר הרבה שנים. אנחנו מקווים שהאיים בסוף היום לא ישקעו, על מנת שהמדינה הזאת תמשיך להתקיים, זו מדינה שתומכת בישראל באופן אוטומטי ומצביעה איתנו באו"ם באופן קטגורי תמיד. קובי אריאלי : ספר עליה קצת, על איי מרשל..
רני רהב : אבל אנחנו מקווים שההסכם עם ארצות הברית הוא כזה שהיא תסייע למדינת האיים שלנו. כזכור לך, זה אלף מאה חמישים איים קטנים, שהבירה מג'רו, שם יושבים מירב האנשים, זו מדינה עם שבעים אלף אנשים, עם קול באו"ם כמו לסין, ולכן אני מקווה שזה ייקח עוד כמה שנים טובות, עד שיילך .. עד שאנחנו נראה מה באמת קורה ואני מאוד מקווה, שהקריאה של שר החוץ של איי מרשל, בוועידה בפריז, תגרום לכך שמדינות העולם יסייעו לאיי מרשל על מנת להיחלץ מהשקיעה הזאת, עצם העובדה שמדינות העולם נתנו אפשרות לשר החוץ של איי מרשל לנאום בפריז, זה כבר הישג מאוד מאוד גדול, כי בכל אופן מדובר במדינה קטנה, אבל העולם מתייחס אליה בריספקט רב ואני חושב שגם הקשר ההיסטורי לארצות הברית הוא קשר שרק יסייע למדינה. אחד הסעיפים החשובים ביותר של ארצות הברית של אמריקה נמצא באיי מרשל וארצות הברית מחויבת לאיי מרשל בגלל הניסויים האטומיים שנעשו במדינה הזאת לפני עשרות בשנים, אבל לפי ההסכמים, ארצות הברית חייבת לדאוג לביטחונה של מדינת האיים.
קובי אריאלי : איך נפלת עליהם אתה, או איך הם נפלו עלייך? מה שיותר מעניין בהקשר הישראלי..
רני רהב : קודם כל, הרבה שנים, קודם כל זה כבר הרבה שנים משרד החוץ בירושלים יחד עם משרד החוץ במג'רו, ביקשו גם מאיש עסקים מר שלוי, להיות הקונסול הכבוד של ישראל באיי מרשל, צ'רלס דומיניק הוא הקונסול הכבוד של ישראל באיי מרשל, הוא עושה עבודה מדהימה, הוא אחד האנשים הפופולריים והאהובים באיי מרשל, ובאמת עושה עבודת קודש למען ישראל. ישראל היא המדינה האהובה ביותר על תושבי איי מרשל ואנחנו מנסים לעשות כאן אותו דבר שתושבי מדינת ישראל יוקירו תודה למדינה מאוד מאוד קטנה בעולם, עם שבעים אלף תושבים, אבל עם קול ברור כמו לסין והקול הזה תמיד הולך למדינת ישראל, בהרבה מאוד אהבה של אנשי האיים, שמאוד מכבדים את המדינה והם מאוד מכבדים את הדרך שלנו. מדינת ישראל היא המדינה הראשונה שהכירה באיי מרשל לפני הרבה מאוד שנים, שאיי מרשל קיבלה את העצמאות מארצות הברית, ומאז היחיסים הם באמת יחסים מאוד מאוד קרובים וטובים ואתה יודע, לצערי הרב, בעידן הזה, אין הרבה מדינות בעולם שהולכות איתנו יד ביד, אין מצרך כזה ואיי מרשל היא באמת, אחרי ארצות הברית, הולכת איתנו יד ביד, באמת הרבה מאוד שנים.
קובי אריאלי : יפה, והיא גם סיפקה לנו את התענוג לשוחח איתך הבוקר הזה, אז בוא נאפשר לך להמשיך בשגרת יום שישי.
רני רהב : אני מאוד שמח ואני מקווה שהתענוג הזה יימשך לך.

קובי אריאלי : כן, תודה רני.
רני רהב : אז שיהיה לך יום נעים ובוקר טוב למאזינים ובאמת
בוקר טוב אצלנו מאיי מרשל, זה לילה מאוחר כבר, אבל אני מקווה מאוד שבאמת הנושא הזה ייפתר, זה באמת אנשים מאוד טובים על היקום הזה, זה לא אנשים רעים, זה אנשים מדהימים וטובים, שאני מאוד מקווה שהעולם ייחלץ לעזרתם.
קובי אריאלי : רני רהב, בין השאר קונסול הכבוד של איי מרשל בישראל. תודה רבה לך.
רני רהב : תודה לך. כל טוב.


         
בניית אתרים:
רן רהב | קונסול כבוד של רפובליקת איי מרשל בישראל | טל: 03-7188555