צור קשר   אירועים   אודות   חדשות  
 

 

"חורשת קונסולי הכבוד" נחנכה ביער עמינדב הנמצא בפאתי ירושלים במעמד יו"ר קק"ל אפי שטנצלר, ראש הטקס של קק"ל אנדי מיקלסון, ראש הטקס של משרד החוץ איציק אלדן, עו"ד גד נשיץ דיקאן הסגל הקונסולרי, רן רהב קונסול כללי כבוד של איי מרשל, עו"ד עמיחי עורקבי קונסול כללי כבוד של קוריאה ומונגוליה והקונסולים המכהנים בישראל
קק"ל הקצתה שטח מיוחד, "בשביל הזית" לנטיעת 93 עצים אשר ניטעו ע"י הקונסולים לשם כבוד המשמרים ומטפחים ידידות מיוחדת עם כ-93 מדינות ברחבי העולםעו"ד גד נשיץ דיקאן הסגל הקונסולרי ציין כי "אני גאה לחנוך את "חורשת קונסולי הכבוד" ביער עמינדב הנמצא בפאתי ירושלים אני מודה לקק"ל שהקצתה לכך שטח מכובד "בשביל הזית" לנטיעת 93 עצי זית, אשר ניטעו ע"י הקונסולים לשם כבוד המשמרים ומטפחים ידידות מיוחדת עם כ-93 מדינות, במטרה לחזק את הקשר בין הקונסולים והמדינות אותן הם מייצגים לבין מדינת ישראל".

נשיץ הוסיף, "במדינת ישראל מכהנים כיום מעל כ- 150 קונסולים לשם כבוד המשמרים ומטפחים ידידות מיוחדת עם כ- 93 מדינות ברחבי העולם אותן הם מייצגים. חלקם אף משמשים כשגרירים לכל דבר ועניין כאשר למדינתם אין שגרירות תושבת בישראל".

במסגרת האירוע כל קונסול, נטע עץ זית על שם המדינה אותה הוא מייצג, ולצד כל עץ מופיע דגל אותה מדינה.

אפי שטנצלר יו"ר קק"ל ציין כי, "נטיעת עצים הינה הביטוי הנעלה ביותר להבעת ידידות. מתוקף תפקידכם כקונסולים לשם כבוד, הינכם עושים עבודתכם נאמנה ומהווים גשר של ממש בין המדינות אותן אתם מייצגים לבין מדינת ישראל".

עו"ד עמיחי עורקבי קונסול לשם כבוד של קוריאה ומונגוליה ציין כי, "בימים אלו, בהם מדינת ישראל נמצאת בעין הסערה, סבורים אנו, כי ישנה חשיבות יוצאת דופן לאירוע ייחודי מעין זה, אשר עשוי לתרום לחיזוק תדמיתה של מדינת ישראל בעולם".

רן רהב קונסול כללי כבוד של איי מרשל ציין כי, ,אנו מודים לקק"ל שעשתה את כל המאמצים והקצתה את השטח המקסים הזה, בנקודת תצפית כ"כ יפה בהרי ירושלים.

נטיעת עץ זית מהווה אקט סימבולי וסמל להמשכיות ולידידות ארוכת שנים, אותה נמשיך לטפח עם המדינות אותן אנו מייצגים".

במעמד הטקס קיבלו עו"ד גד נשיץ, עו"ד עמיחי עורקבי ורן רהב תעודת הוקרה מאת קק"ל על תרומתם בהקמת יער הקונסולים.

         
בניית אתרים:
רן רהב | קונסול כבוד של רפובליקת איי מרשל בישראל | טל: 03-7188555